Covid -19 Termal Kamera Dijital Sağlık Takip Projesi


Proje Alanı
Vestel Şirketler Grubu 18’i yurtdışında olmak üzere toplam 28 şirketten oluşuyor. Dünya standardındaki üretim anlayışı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ve geniş vizyonuyla sadece ülkemizde değil küresel piyasalarda da pazarı yönlendiren güçlü bir şirket olan Vestel, dünyaya teknoloji ihracı alanında Türkiye’nin simgesi ve gururu. Vestel, teknoloji ve tasarım geliştirme yetkinliğine dayalı çeşitlendirilmiş ürün gamı ile 155 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile elektronik sektöründe 21 yıldır ülkemizin ihracat şampiyonudur.
 
16 bin kişinin üzerinde istihdamı, teknoloji geliştirme yetkinliği ve ihracattan aldığı pay ile Türkiye ekonomisi için önemli bir gücü temsil eden Vestel, Avrupa TV pazarının ilk 2, beyaz eşya pazarının ilk 5 üreticisinden biri, Türkiye’de TV pazarında lider, beyaz eşya pazarında ilk üç üreticiden biri. Avrupa’nın en modern ve en güncel teknolojiyi kullanan üreticileri arasında üst sıralarda yer alan Vestel, tüm üretimini Manisa’da yer alan, Avrupa’nın en büyük fabrikalarından biri olan Vestel City’de gerçekleştiriyor.
Proje Amacı

16.000 personelin çalıştığı Vestel Manisa tesislerinde sağlık kontrollerinin dijital olarak uzaktan yapılabilmesi.

Proje Detayı

Hikvision termal ürünleri çevresel uyum için üç yenilikçi işleve sahiptir:

Otomatik Kazanç Kontrolü (AGC), Dijital Detay Geliştirme (DDE) ve 3D Dijital Parazit Azaltma (DNR).

AGC, görüntünün dinamik aralığını ayarlar; DDE, ilgi alanını tanımlayan algoritmaya dayalı olarak ekrandaki görüntüde daha fazla detay oluşturur ve 3D DNR, "sıcak piksellerin" etkisini daha da azaltarak görüntülerin daha net olmasını sağlayan teknoloji ile Vestel Manisa Tesisleri'nde kurulu bulunan Vestel Elektronik A.Ş. ve Vestel Beyaz Eşya A.Ş. şirketleri ile ayrı ayrı yapılan sözleşmeler ile proje hizmete alınmıştır. Projelendirme, Ürünlerin temini, kurulum ve devreye alma mühendislik hizmetleri PROFA A.Ş. tarafından yapılmış olup; Covid19 süreçlerinde personellerin sağlık takiplerinin profesyonel uluslar arası marka olan HIKVISION Termal Kameralar ve özel network altyapısı ile Güvenlik Yönetim Merkezi odasından takibinin yapılması işidir.

Proje Ekibi

Proje Yöneticisi 

Ahmet Volkan ÖNCEL - Ali KARKIN

Proje Ekibi

 Mehti KARADAĞ - Melih AKGÜN - Alihan ÇELİK - Furkan TAHİRLER 

Projenin Sonlandırılması

Yapılan montaj çalışması sonrası Perfect Team sahada test çalışmalarına başlamış ve olumlu sonuçlardan sonra görevi Gold Team alarak Güvenlik Yönetim Merkezi ne Termal Sağlık İzleme Kontrol programının kurulumunu yapmıştır. Son olarak Yapılan proje teslim toplantısı ile gerekli eğitimler verilerek proje sorunsuz olarak teslim edilmiştir.

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun sistem çözümünü sunalım.