Proje Alanı

1665 yılında Fransa’da kurulan Saint-Gobain Weber, bugün dünyanın en inovatif ilk 100 şirketinden biri olarak 72 ülkede, 180.000 üzerinde çalışanı, 1.000’e yakın üretim tesisi ile hizmet veriyor. Sürdürülebilir yaşam alanları yaratma hedefi, enerji tasarrufu ve çevreyi koruma motivasyonu ile çalışan Weber, yüksek performanslı ve yenilikçi ürünler ile çözümler tasarlıyor, üretiyor ve dağıtıyor.

Proje Amacı

Çevre güvenlik ve kamera sistemlerinin kurulumu

Proje Detayı

Endüstriyel harç üretiminde dünya lideri Weber, 60 ülkede 180’in üzerinde üretim tesisi ve 10.000 çalışanıyla Saint-Gobain Grubu’nun yapı malzemeleri iş kolunda faaliyet göstermektedir. Weber Kemalpaşa’da bulunan merkez fabrikanın çevre güvenlik ve kamera sistemleri PROFA mühendislik tarafından projelendirilerek yapılmıştır. Hazırlanan proje kapsamında fabrika içine ve dışına bağlanan CCTV kapalı devre güvenlik kameraları ile fabrika güvenliği sağlanmıştır. Ayrıca fabrikada Nesnelerin İnterneti kavramı (IoT (internet of things) teknolojisi internet altyapısı ile çalışan akıllı cihazların birbiriyle iletişimi sağlanmış olup uzaktan müdahale ile üretim hızı arttırılmıştır. Çevre güvenlik sistemleri ile fabrika çevresi güvenli alan haline getirilerek oluşabilecek tehlikeli durumlar için önlemler alınmıştır.

Proje Ekibi

Proje Yöneticisi

Ahmet Volkan ÖNCEL- Ali KARKIN

Proje Ekibi

Mehti KARADAĞ- Melih AKGÜN- Alihan ÇELİK- Kazım DUR

Projenin Sonlandırılması

Yapılan montaj çalışmaları sonrasında sistem testleri yapılarak çevre güvenliği sağlanmış ve proje teslim toplantısı ile ilgili personellere gerekli eğitimler verilmiştir. Bu proje yaşayan bir proje olduğu için sürekli teknik danışmanlık verilmekte olup; bakımları yapılmaktadır.

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun sistem çözümünü sunalım.