Proje Alanı

İzmir Ticaret Odası (kısaca İZTO), 1885 yılında İzmir'de yer alan ticari kurum ve kişilere ait ticari işlemlerin düzenlenmesinin yanında; kentin ekonomik ve sosyal hayatında fark yaratma, gelişme sağlamak amacıyla kurulmuştur. İzmir Ticaret Odası kurulduğu yıllarda İzmir'in üzüm, incir, afyon gibi önemli ihracat ürünleri üzerinde hile yapılmasını engelleme ve ıslahı çalışmalarında bulunmuştur.

Kurtuluş Savaşı sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla beraber ülkenin iktisadi anlamda hayata geçireceği politikalara ilişkin İzmir'de yapılan İzmir İktisat Kongresi'nde aktif bir rol almıştır. Kongre sürecinde İzmir ve çevresine yapılacak yatırımların, İzmir ihracatının artırılmasına yönelik çalışmalarına ilişkin kararların alınmasını sağlamıştır.

Proje Amacı

Covid-19 termal kamera dijital sağlık takip projesi

Proje Detayı

İzmir Ticaret Odası merkez binasında kurulumu yapılan Covit-19 salgını nedeni ile termal kamera kurulumları PROFA A.Ş. tarafından yapılmıştır. HIKVISION termal ürünleri 3D DNR, "sıcak piksellerin" etkisini daha da azaltarak görüntülerin daha net olmasını sağlayan teknoloji ile proje hizmete alınmıştır. Covid19 süreçlerinde personellerin sağlık takiplerinin HIKVISION termal kameralar ve özel network altyapısı ile güvenlik yönetim merkezi odasından takibinin yapılması sağlanmıştır. Salgın kapsamında hastalıkla mücadele için kurulan kamera sistemleri sayesinde güvenlik üst seviyeye çıkarılmıştır.

Proje Ekibi

Proje Yöneticisi

Ahmet Volkan ÖNCEL- Ali KARKIN

Proje Ekibi

Mehti KARADAĞ- Kazım DUR- Berke BASIM- Melih AKGÜN- Alihan ÇELİK- Bilal TUĞAY- Aydın AKTAŞ

Projenin Sonlandırılması

İzmir Ticaret Odasında meydana gelebilecek olası bir acil durum için uygulanan çalışmalar projeye uygun şekilde yapılmıştır. Tamamlanan montaj çalışmaları sonrasında ilgili personellere gerekli eğitimler verilerek proje sorunsuz teslim edilmiştir.

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun sistem çözümünü sunalım.