Proje Alanı

Saygılı Rulman; Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yerleşik 10.000 m²lik kapalı alanı ve 14.000 palet kapasiteli tesisi ile Türkiye’nin en büyük rulman deposu olarak sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.  35 yıl önce 50 m²lik bir dükkânda ticari hayatına başlayan Saygılı Rulman, Türkiye’de ki rulman tedarikçileri arasında ilk beş firmadan biri durumundadır. 7/24 sipariş kabulü ve sevkiyat işlemleri gerçekleştiren ve dünyanın sayılı en büyük rulman tedarikçileri arasında yer alan Saygılı Rulman, Türkiye’ye ve Orta Asya’ya rulman ve güç aktarım ürünlerinin tedariğini sağlamaktadır.

Proje Amacı

Alarm kamera sistemleri ve analiz özellikli çevre güvenlik sistemlerinin kurulum işi

Proje Detayı

Saygılı Rulman bünyesinde bulunan fabrikanın çevre güvenlik ve alarm sistemlerinin proje ve montaj işlemleri PROFA mühendislik tarafından yapılmıştır. Yapılan çalışmalarda analiz özellikli kameralarla fabrikanın çevre güvenlik sistemleri kurulmuş olası bir izinsiz girişe karşı alarm sistemi ile güvenlik en üst seviyeye çıkarılmıştır.

Projelendirilen çevre güvenlik sistemleri ile izinsiz girişlerin engellendiği gibi araç ve proses kontrolleri, termal izleme gibi sistemler sayesinde güvenlik kusursuz hale getirilmiştir. Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün onayladığı proje ile 7 gün 24 saat 365 gün sürekli olarak antrepo ve AR-GE tesislerinin güvenliği sağlanmıştır.  Alarm sistemlerinin kamera entegrasyonları yapılarak alarm sistemi PROFA alarm merkezine bağlanmıştır.

Alarm merkezine bağlanan sistemlerin güvenliği 7/24 alarm merkezi ile sürekli ve kesintisiz olarak sağlanmaktadır.

Proje Ekibi

Proje Yöneticisi

Ahmet Volkan ÖNCEL- Ali KARKIN

Proje Ekibi

Mehti KARADAĞ- Kazım DUR- Berke BASIM- Melih AKGÜN- Alihan ÇELİK- Bilal TUĞAY- Aydın AKTAŞ

Projenin Sonlandırılması

Yapılan montaj çalışması sonrasında ilgili personellere gerekli eğitimler verilerek fabrika ve alan güvenliği sağlanmıştır. Sistem güvenliği 7/24 PROFA alarm merkezi sayesinde 365 gün devamlı olarak sağlanmaktadır. 

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun sistem çözümünü sunalım.