Proje Alanı

İzmir Adalet Sarayı'nın da aralarında bulunduğu büyük iş merkezlerine ev sahipliği yapan Bayraklı Adalet Mahallesi'nde bin 100 metrekarelik alanda çelik konstrüksiyondan yapılan 44 metre yüksekliğindeki otopark, 18 araç park katından oluşmaktadır. Adını bulunduğu Bayraklı Smyrna Meydanı’ndan alan Smyrna Tam Otomatik Otoparkının 12 katında binek, 6 katında ise SUV tarzı yüksek araçlara yer veriliyor. Otoparkın mühendislik, tasarım, yazılım, imalat ve uygulamasında yerli teknoloji kullanılmıştır. Tamamen otonom bir sistem ve hız-enerji verimliliği yüksek yazılımla hizmet verecek otoparkta, bir aracın getirilme süresi 3,5 dakika olacak. Herhangi bir personel desteği gerekmeksizin, sürücüsüz olarak araçlar park ediliyor. Binanın zemin katında sürücülerin araçlarını bekleyecekleri fuaye alanı ve gişe bulunuyor.

Proje Amacı

Smyrna katlı otoparkın kamera, yangın ve acil anons sistemleri

Proje Detayı

İBB ye bağlı olan 44 metre yüksekliğinde ve 636 araç kapasiteli Smyrna katlı otoparkında ki güvenlik kamera sisteminin kurulum, bakım, onarım, arıza teknik servis, yangın algılama ve otomasyon sistemleri PROFA A.Ş tarafından projelendirilmiş ve Perfect Team uzmanlığı ile yapılmıştır.

Honeywell Morley serisi ateşe dayanıklı yangın algılama sistemi ile bütün otoparkın yangın riskine karşı koruması sağlanmıştır. Honeywell CCTV kamera sistemi ile güvenlik en üst noktaya çıkarılarak, Honeywell acil anons sistemi ile tehlikeler en aza indirilmiştir. Kurulan acil anons sistemleri ve yangın sistemleri ile olası bir yangın durumda acil müdahale olanağı sağlanmıştır. Yapılan otomasyon sistemleri ile otoparkın verimliliği arttırılmıştır.  

Proje Ekibi

Proje Yöneticisi

Ahmet Volkan ÖNCEL, Ali KARKIN

Proje Ekibi

Mehti KARADAĞ, Melih AKGÜN, Alihan ÇELİK

Projenin Sonlandırılması

Tamamlanan proje kapsamında otoparkın bütün güvenlik ve acil anons sistemleri titizlikle yapılarak takibi sürekli sağlanmaktadır. Yapılan montaj çalışması sonrasında ilgili personellere gerekli eğitimler verilerek proje teslim edilmiştir.

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun sistem çözümünü sunalım.