Proje Alanı

1971 yılında kurulan ve 1995 yılında Türkiye Menkul Kıymetler Borsası'na kote olan SÖKTAŞ, pamuklu ve pamuk karışımlı kumaşların uzman tasarımcısı ve üreticisidir.Müşterilerine  sunduğu hizmet, iplik eğirme, büküm, boyama, dokuma, tasarım ve terbiyeden tüm üretim zincirini kontrol etmeleri  mümkün olmaktadır.  Kullandıkları  yeni bir süper premium pamuk ipliği, kendi topraklarında yetiştirdikleri hibrit bir tohumdan yapılmıştır. Pamuk Araştırma Enstitüsü ile birlikte geliştirildi ve Mısır Giza çeşitlerinin çoğuna rakip olacak güçlü, ince, ipeksi bir pamuk lifi üretmiştir.

Güçlü ısmarlama terzilik ve kumaş perakendeciliği geleneği ile Hindistan'daki lüks pamuklu kumaş perakende işlerine, Hindistan ve Endonezya pazarları için özel hizmet sunumu ve hızlı geri dönüş sunan Kolhapur'daki üretim fabrikası tarafından hizmet vermektedir.

Proje Amacı

Söke Söktaş  fabrika zayıf akım sistemleri, acil anons ve kartlı geçiş sistemlerinin kurulması

Proje Detayı

Söke Söktaş fabrikasının zayıf akım ve elektrik taahhüt işleri PROFA Mühendislik tarafından projelendirilerek yapılmıştır. Proje kapsamında Honeywell kartlı geçiş sistemi ve boy turnike sistemleri ile personel giriş çıkış noktaları belirlenmiş kontrollü giriş noktaları sağlanarak fabrika güvenliği arttırılmıştır. Fiziki personel takibi kolaylaştırılarak personel verimliliği arttırılmıştır. Honeywell acil anons sistemi ile olası bir tehlike anında fabrikada bulunan personelin güvenli alana ulaşması için gerekli önlemler alınmış ve Metcom Plaka Tanıma sistemi ile araç giriş-çıkışları en rahat olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Proje Ekibi

Proje Yöneticisi

Ahmet Volkan ÖNCEL

Proje Ekibi

Ali KARKIN, Mehti KARADAĞ, Melih AKGÜN, Alihan ÇELİK, Kazım DUR, Berke BASIM , Bilal TUĞAY, Akın AKTAŞ

Projenin Sonlandırılması

Söke Söktaş firmasında meydana gelebilecek olası bir acil durum için fabrika güvenliği arttırılmış ve uygulanan çalışmalar projeye uygun şekilde yapılmıştır.   

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun sistem çözümünü sunalım.