İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğrenci Yurtları Yangın Algılama Sistemi Yenileme

Proje Alanı
İzmir Ekonomi Üniversitesi, 14 Nisan 2001 tarih ve 24373 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 4633 sayılı Kanun ile 2 fakülte, 5 yüksekokul, 2 enstitü olarak kuruldu. 1 Temmuz 2001 tarihinde ise, dönemin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın desteğiyle şimdiki Balçova Kampüsü’ne taşındı. 288 öğrenci ile eğitim serüvenine başlayan, Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini de taşıyan İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye’de en çok tercih edilen üniversiteler arasına girerek, şimdiye dek 16 bin 200 mezun verdi. Yıllık öğrenci sayısı 10 bine ulaşan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, 59’u yabancı olmak üzere toplam 464 akademisyen görev yapıyor. 35 lisans, 28 ön lisans, 30 yüksek lisans ve 6 doktora programında eğitim veren İzmir Ekonomi Üniversitesi, gelişimini emin adımlarla sürdürüyor.
Proje Amacı

Yangın algılama sistemlerinin yenilenmesi.

Proje Detayı
İzmir Ekonomi Üniversitesi Balçova yerleşkesinde kurulu bulanan 12 katlı 2 bloktan oluşan öğrenci yurt binasında kurulu bulunan yangın algılama ve ihbar sistemlerinin yenilenmesi ve devreye alınması işi mavili firmasına ait olan maxlogıc markası ile yapılmış olup; 12 kat 2 blok ana koridorlarındaki tüm yangın alıgılama ekipmanlarının değişimi yapılarak günümüz teknolojisine uygun hale getirilmiştir.
 
Bu sistemler iki ayrı bloktan aynı anda yönetilebilmektedir. Güvenlik müdürlüğü ekipleri yangın panellerinden tüm müdahaleleri yapabilmektedir. Sistem 4 Loop ve 150 detektör ve çeşitli ekipmanlardan meydana gelmiştir.
Proje Ekibi
Proje Yöneticisi
 Ahmet Volkan ÖNCEL - Ali KARKIN
 
Proje Ekibi
Mehti KARADAĞ - Melih AKGÜN - Alihan ÇELİK - Kazım DUR
Projenin Sonlandırılması

Yapılan montaj çalışması sonrası Perfect Team sahada test çalışmalarına başlamış ve olumlu sonuçlardan sonra görevi Gold Team alarak Güvenlik Yönetim Merkezi nde bulunan sistem yönetim panellerinin kurulumunu yapmıştır. Son olarak Yapılan proje teslim toplantısı ile gerekli eğitimler verilerek proje sorunsuz olarak teslim edilmiştir.

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun sistem çözümünü sunalım.